Jin. Op. Dr. Sevinç Bilgin

Rumuz: 2014

Rumuz: 2014

Merhabalar, ben 6 yıllık vajinismus kabusundan uyanan biri olarak şunları yazmak istedim. Eşimle 2014 yılında evlendik ve ilk gece birliktelik yaşayamadık. Sebebini yorgunluğa bağladık. Sonra olur dedik ve birkaç günümüz bu şekilde geçti. Birkaç gün sonra halen bir birliktelik olmayınca sebebini araştırmaya başladık ve kabus bizim için başlamıştı. Derken günler, haftalar, aylar geçti ve ne yapacağımızı bilmiyorduk. Etrafımızdaki yakınlarımıza ve doktora derdimizi açmaya çekiniyorduk. Sanki böylesi bir durum sadece bizim başımıza gelmiş hissine kapıldık. Büyük bir yanılgıya düştük, bu geçen 6 yıl sanki ömrümden 60 yıl aldı. Kendimi o kadar çaresiz o kadar kötü hissediyordum ki eşimin mutsuzluğunu gördükçe sanki kalbimi iki taş arasına koyup üzerine basa basa ezercesine kalbim acıyordu. Çok korkuyordum. 6 yılımız hep fırtınalı geçti. Eşim ve ben sonbahardaki ağaç yaprakları gibi farklı yönlere savruluruz diye onu kaybetmekten korkuyordum. Onu çok seviyordum.

Artık 6 yıl sonra başkalarının başarı öykülerini okuyup kendimi cesaretlendirmeye ve doktor arayışlarına başladım. İnternetten araştırma sonuçlarında Doktor Sevinç hanımın videolarını izledim ve videolarında bana çok samimi geldi. Eşimle de istişare yapıp randevu aldık ve randevu günümüz gelip çattı. Üzerimde yersiz bir korku ve panik vardı. Ne söyleyeceğimi ve derdimi nasıl söyleyeceğimi bilmiyordum. Çünkü eşim ve benden başka 6 yıldır sakladığımız sırrımızı 3. bir kişiye açacaktık. Doktor hanımla görüşmemiz başladı, o kadar samimi, o kadar güven verici biriydi ki derdimi nasıl anlatırım diye düşünüp paniklerken bir de baktım ki tedaviye başlamışız bile... Tedavim 1 GÜNDE ve hatta  birkaç saat içinde bitti. Evet yıllarca gözümde büyüttüğüm kabustan BİRKAÇ SAAT içinde uyandım, şaka gibiydi inanamıyordum ama oldu. Doktor hanım üzerimden tonlarca yükü kaldırdı, kuşlar kadar hafifledim. O'na olan minnetimi kelimelerle anlatamam. Rabbime binlerce şükür olsun ki Dr. Sevinç Hanımı karşıma çıkardı ve beni bu kabustan uyandırdı. 

Ve cümlelerime son verirken eğer bu öykümü okuyup halen korkan, düşünen, çekimser kalan, hayatının ve evliliğinin en güzel yıllarını kabusa çeviren varsa LÜTFEN ama LÜTFEN kendinize ve eşinize bu eziyeti yapmayın. Bu yazdıklarım size cesaret olsun hemen kendi iyiliğiniz için doktor hanımdan  randevu alıp tedaviye başlayın. 

Çok çok teşekkür ediyorum... Sevgili doktorum Sevinç hanıma ve değerli asistanı Yeşim Hanıma ve beni sabırla bekleyen caneşime çok çok teşekkür ediyorum. Rabbim'e şükürler olsun....

Hasta Görüşleri