Jin. Op. Dr. Sevinç Bilgin

Kadın Genital Estetikleri Nelerdir?

Kadın Genital Estetikleri Nelerdir?

Kadın Genital Estetiği

Genital estetik kadınlarda farklı türde müdahaleler tasarlar:

  • Labioplasti : Amacı labia minör (iç dudak) boyutunu küçültmek, fazlalık olarak kabul edilenleri ortadan kaldırmaktır. Bazı kadınlarda iç dudakların aşırı boyutu, penetrasyon sırasında iç dudakların vajinaya girmesini kolaylaştırarak ağrılı cinsel ilişkiye neden olur. Ayrıca uygulanan bu genital estetik türü hijyeni kolaylaştırır ve çok dar pantolon kullanımına izin vererek folikülit riskini azaltır.
  • Klitoroplasti: Bu genital estetik türü klitoral başın aşırı çıkıntı yaptığı durumlarda boyutunu küçültmekle ilgilidir. Cinsel ilişki sırasında klitorisin hassasiyetini önemli ölçüde artırmayı sağlar.
  • Vajina daraltma ameliyatı :Diğer adıyla vajinoplasti olarak bilinen bu genital estetik ameliyatı, multipar (birden çok doğum yapan) kadınlarda sıklıkla yapılır. Vajinal kanal, kasların birleştirilmesi, kas tonusunun, elastikiyetinin ve vajinanın kontrolünün geri kazanılmasıyla daraltılır ve bunun sonucunda cinsel ilişki sırasında memnuniyet artar.
  • Kızlık zarı dikimi  Amacı , belirli kültürler ve dinler tarafından evlilik için gerekli olan bekaret fizyonomisini geri kazanmak için kızlık zarı dikimi yapılarak yeniden yapılandırmaktır.

Hasta Görüşleri