Jin. Op. Dr. Sevinç Bilgin

Genital Estetik Orgazmı Ertkiler mi?

Genital Estetik Orgazmı Ertkiler mi?

Genital estetik ameliyatları orgazmı nasıl etkiler?

Genital estetik ile hem kadının özgüveni yerine gelir, daha kolay gevşer hem de fiziksel olarak uyarı artar ve orgazmı daha kolay hale gelir. En sık yapılan genital estetik operasyonu olan labioplastide iç dudaklar estetik olarak düzeltilir, klitoris üzerindeki fazla deri çıkartılır. Böylelikle çiftin ilişkiye odaklanması, kadının özgüveninin artması sağlanır, ayrıca klitoral uyarı, üzerindeki fazla doku çıkartıldığı için daha kolay olur.

Vajinal genişliği olan kadınlarda bazen cinsel ilişki sırasında ve sonrasında ortaya çıkan sesler veya hava çıkışı, penisi kavrayamamak, partnerine mahcup olmak gibi durumlar çiftin orgazm olmasını engelleyebilir. Vajina cerrahi yöntemle daraltılarak tüm bu şikayetler giderilir. Ayrıca sık ve dar bir vajina olması ile cinsel ilişki esnasında klitoris ve G noktası üzerindeki mekanik baskıyı arttırıp orgazmı hem daha kolay hem daha derin hale getirilir. Vajinoplasti(vajinanın daraltılması) ile  erkek partnerin orgazmı da belirgin olarak artar, vajenin penisi sarması, baskısı artacağından erkeğin uyarılması ve orgazm kalitesi artacaktır.

G noktasına uygulanacak dolgu işlemleri ile vajinoplastide olduğu gibi bir mekanik baskı sağlanıp orgazmı kolaylaştırıcı ve artırıcı bir etki sağlar. G noktası, vajen üst duvarı, perine girişi, klitoris çevresine uygulanacak PRP işlemleri de uyarılmayı güçlendirir, cinsel zevki artırır.

Doğum sonrası oluşan epizyotomi skarının çıkartılması orgazmı kolaylaştıran bir diğer genital estetik ameliyatıdır. Kötü iyileşmeye bağlı meydana gelen nedbe dokusu, ilişkide ağrıya, ağrı ise cinsel isteksizliğe neden olur. Ayrıca nedbe dokusu o bölgedeki şekil bozukluğu da yaparak kadının eşinden utanmasına , özgüven eksikliğine dolayısı ile cinsel ilişkiden kaçınmaya kadar varan sorunlara neden olmaktadır. Doğum sonrası oluşabilecek deformasyonların ortadan kaldırılmasına yönelik yaptığımız genital estetik ameliyatı sonrasında kadınların kendilerine öz güvenleri artmaktadır.

Perine estetiği sırasında yapılan doğum sonrası izlerin ortadan kaldırılması ve vajina daraltma ameliyatı ile birlikte hem dış görünüm çok düzgün hale gelmekte hem de vagina eski, sıkı formuna dönmektedir. Böylece cinsel ilişki kalitesi artmakta ve orgazm sorunları azalmaktadır.

Zor ve travmatik doğum sonrasında epizyotomi bölgesindeki nedbe dokusu kadar vajinaya uygulanan dikişlerde ilerleyen zamanlarda vajinada darlıklara neden olup ağrılı cinsel ilişkiye, ilişkiyi red etmeye ve orgazm bozukluklarına neden olmakta. Cerrahi yöntem ile vajina olması gereken doğal genişliğine kavuşmakta ve ortaya çıkan cinsel sorunun önüne geçmektedir.

Hasta Görüşleri