Jin. Op. Dr. Sevinç Bilgin

G shot - Orgazm aşısı

G shot - Orgazm aşısı

G Noktası Büyütme ( Orgazm Aşısı, Gshot )

G noktası büyütme işlemi (G Shot) kadınlarda cinsel hazzı artırmak için yapılan bir uygulamadır. G noktası büyütme işlemine halk arasında orgazm aşısı da denir. Son yıllarda kadınların kendileri ile ilgili farkındalığının artması ve cinselliği keşfetmesiyle beraber bu uygulamalara olan talep artmıştır. Artık kadınlar orgazm olamama, boşalamama ve cinsel isteksizlikten yakınma şikayeti ile doktora başvurmaya başladı. Kadında cinsel problemlerin altında esas yatan neden bilinç altındaki yanlış inanışlar olsa da organik problemler de kadında cinsel problemlere yol açabilmektedir.  Psikoterapi dışında bazı tıbbi müdahaleler ile de kadındaki boşalamama, orgazm olamama sorunları çözülebilir. G noktası büyütme ameliyatı da kadındaki cinsel problemleri çözmek amacıyla uygulanan bir işlemdir.

G Noktası Nedir? Nerede Bulunur?

G noktası (G spot) vajinanın girişinden 4-5 cm iç ve üst tarafta bulunur ve genişliği 1-2 cm dir. Bu bölgede yoğun sinir ağı bulunur ve erojen bölge olarak kabul edilir. Bu bölgenin uyarılması kadının orgazm olmasını kolaylaştırır.  G Noktasına kadın prostatı da denir. Çünkü G noktasının olduğu bölgede Skene bezleri bulunur. G noktasının uyarılmasıyla Skene bezlerinden daha çok salgı salınır, bu da aynı erkeklerdeki gibi kadının boşalmasını sağlar.

G noktası için ideal pozisyon kadının üstte olduğu pozisyondur. Bu pozisyonda penisin G noktasına teması daha çok olur ve kadın daha çok zevk alır. G noktasını daha iyi hissetmek için diğer bir yöntem ise mesane dolu iken yani idrar hissi varken ilişkiye girmektir. G noktası idrar hissi olduğunda belirginleşir ve kadın daha çok zevk alır, daha kolay orgazm olur.

G noktasını uyaran aletler de kadında orgazmı kolaylaştırmak için kullanılabilir. Vibratör gibi uyarıcı aletler ile G spot uyarılarak kadının boşalması ve orgazm kolaylaştırılabilir ya da erkekler de G noktasını  parmağıyla veya vibratör ile uyardığında kadının daha çok zevk alacaktır.

G Noktası Büyütme (G Shot) İşlemi Nasıl Yapılır?

G noktası büyütme işlemi muayenehane ortamında yapılabilen ağrısız ve kolay bir uygulamadır. Yüz ve dudak için kullanılan dolgu materyalleri G Shot için de kullanılır. Günümüzde uzun etkili hyaluronik asit dolguları veya yağ enjeksiyonu ile G noktası büyütülerek işlem gerçekleştirilir. Hasta işlem sonrası ağrı sancı hissetmez ve hemen normal hayatına dönebilir.

G noktası dolgusu lokal anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 15 dakika sürer. G shot işleminde dolgu materyalinin verilmesi saniyeler sürer. Bu işlemde esas püf nokta doğru yere dolgu materyalini vermektir.

G Noktası Büyütme İşlemi (Orgazm Aşısı) Ne İşe Yarar?

G noktası büyütme işlemi (G Spot augmentation), kadınlarda cinsel hazzı artıran G noktasını 2-4 kat büyütmeye yarar. G noktası büyütme işlemi  yaklaşık 10 yıldır uygulanmaktadır. Uyarılması zamanla azalan kadınlarda  G noktası büyütme işlemi  zevk almayı artırmak, orgazmı ve kadının boşalmasını kolaylaştırmak için yapılmaktadır..

Kadınlarda cinsel hazzı sağlayan tek nokta G noktası değildir. Vajina girişi, rahim ağzı ve klitoris kadınlarda cinsel tatmin ve orgazmı sağlayan diğer bölgelerdir. Kadınlarda cinsel hazzı artırmak için vajina daraltma ve klitoris estetiği gibi operasyonlar  da yapılmaktadır. Çünkü biliyoruz ki bizim toplumda kadınların neredeyse %80’i orgazm olamama, boşalamama sorunu yaşamaktadır.

G Shot (Orgazm Aşısı) Etkisi Ne Zaman Başlar? Ne Kadar Devam Eder?

G noktası büyütme ameliyatının etkisi hemen ertesi gün başlar ve 6-12 ay etkisi devam eder. G noktası büyütme ameliyatının etkisinin ne kadar süreceğini belirleyen en önemli faktörlerden biri de dolgu maddesinin yapısıdır. Uzun etkili dolgu materyali ile yapılan orgazm aşısının etkisi kısa etkili dolgu maddelerine göre daha uzun sürecektir. Ayrıca G noktası büyütme işlemi diğer genital estetik operasyonları ile beraber yapılabilir. Labioplasti (iç dudak estetiği) veya vajinoplasti (vajina daraltma ameliyatı) operasyonları ile eş zamanlı olarak G noktası büyütülebilir. Bu uygulamalar sayesinde hem kadının kendine olan özgüveni artar, hem de ilişki sırasında aldığı zevk artar.

Hasta Görüşleri