Jin. Op. Dr. Sevinç Bilgin

Fonksiyonel Tıp ve Menopoz

Fonksiyonel Tıp ve Menopoz

Fonksiyonel Tıp Gözüyle Menapoz Tedavisi

Yıllarca menopoz tedavisinin kansere yol açtığı korkusu ile menopozlu kadınlar  tedavi edilmedi. Fakat daha sonra bu yıllarda sentetik ilaçların, doz ayarlaması olmaksızın yanlış kullanıldığı gerçeği ortaya çıktı.

Günümüzde menopozu tedavi etmekteyiz.  Ancak çok önemli bazı farklarla.  Menopoz tedavisinde biyoeşdeğer  doğal östrojen ve progesteron   kullanmaktayız. Yani sentetik olmayan, vücudumuzun ürettiği ile tamamen aynı olan hormonları vermekteyiz. Bu ilaçlar ağızdan alınmadığı için damar pıhtılaşma sorununa da yol açmamaktadır.

Menopozun doğal formda hormonlarla tedavi edilmesi ile kemik, kalp sağlığı korunmakta, Alzheimer riski büyük oranda ortadan kaldırılmaktadır. Sıcak basmalarının önüne geçilmekte, cinsel yaşam düzene girmektedir.

Şüphesiz bu tedavi öncesinde hastayı jinekolojik yönden ve meme sağlığı açısından iyice tetkik ettikten sonra ilaçlara başlamaktayız.

Tüm bunların yanı sıra vitamin-mineral eksikliklerinin yerine konması, yaşlanan hücrelerimize verilecek  mitokondri desteği ile de  çöküşlerin de kısmen önüne geçilmektedir.

Hasta Görüşleri